• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/24 Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

24 Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

7 Lutego 2024

We wtorek, 6 lutego 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się 24 Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów ze wszystkich trzech szkół ponadpodstawowych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie. Popisy wokalne  oceniało jury w składzie:  przewodnicząca-  Ewa Kowalczyk zatrudniona w radiu SUD, nauczyciele języków obcych ze szkół biorących udział w konkursie: Radosław Słowiński, Beata Szymoniak i Izabela Maciejewska, a także Dariusz Baranowski  - pracownik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie  . Jury nagrodziło cztery solistki, biorąc pod uwagę umiejętności językowe i wokalne, dobór repertuaru oraz sposób zaprezentowania wybranego przez siebie utworu:

Pierwsze miejsce wyśpiewała Amelia Jurczenia z LO Nr I

Drugie miejsce zdobyła Marta Idzikowska z LO Nr I

Dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymały: Nadia Berska z LO Nr I oraz Oliwia Kremska z ZSP nr 1 

 

Jak co roku, nagrody (talony pieniężne do wybranych sklepów) i pamiątkowe dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie, które jest współorganizatorem konkursu. 

Tegoroczny konkurs był pod każdym względem bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był wysoki,  publiczność dobrze się bawiła, a wykonawcy z naszego liceum odnieśli ogromny sukces. W roli prowadzących świetnie spisali się:  Julia Rosielewska z klasy 2d (konferansjerka w  języku niemieckim) oraz Jakub Jany z klasy 2a (konferansjerka w języku angielskim). 

Organizatorzy konkursu, Izabela Maciejewska i Maciej Adamek  z Liceum Ogólnokształcącego Nr I, serdecznie dziękują  wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia- dziewczętom z 3a za przygotowanie hasła (Inga Jagiełło, Agata Lenart), Jakubowi Rabiega z 4b oraz Mateuszowi  Meissnerowi z 1a za profesjonalną obsługę sprzętu nagłaśniającego, Julii Wąsali za robienie zdjęć.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wrażenia artystyczne, a zwycięzcom gratulujemy.

do góry