• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Lekcja edukacji dla bezpieczeństwa z udziałem policjantów

Lekcja edukacji dla bezpieczeństwa z udziałem policjantów

13 Kwietnia 2023
W ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa naszą szkołę odwiedzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Mundurowi spotkali się z młodzieżą z klas 1 oraz 2 w celu promowania zawodu policjanta i zachęcenia młodych ludzi do wstąpienia w ich szeregi. Rozmawiali z młodzieżą o tym, że policjanci nie pracują, lecz pełnią służbę, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, niejednokrotnie z narażeniem swojego zdrowia i życia.
Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby. Podkreślono, że to służba, która wymaga poświęceń. Praca ta daje ogromną satysfakcję, ponieważ polega również na  pomocy potrzebującym. Policjanci przedstawili uczniom również ,,krok po kroku”, jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz omówili jego poszczególne etapy:
 
 test wiedzy, 
 test sprawności fizycznej, 
 test psychologiczny, 
 rozmowę kwalifikacyjną,
 komisję lekarską. 
 
Spotkanie było niezwykle ciekawe, a co najważniejsze - inspirujące. Po 22 marca 2023 roku z pewnością w głowach kilku uczniów naszego liceum pojawiła się wizja działania w tej niezwykle ważnej dla każdego z nas formacji. Policjantom i policjantkom bardzo serdecznie dziękujemy za przedstawienie wielu faktów związanych z działaniem w policji.
do góry