• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Powiatowy Festiwal Teatralny

Powiatowy Festiwal Teatralny

6 Kwietnia 2022
5 kwietnia na scenie auli naszego liceum miał miejsce  Powiatowy Festiwal Teatralny. Tegoroczne  aktorskie  zmagania  odbyły się pod hasłem "Dulska wiecznie żywa" czyli "Moralność pani Dulskiej". To tragifarsa G. Zapolskiej wybrana w roku 2021 na jubileuszowe Narodowe Czytanie.  Teatralne święto poprowadzili uczniowie klasy I C - Dobrosława Burzała i Michał Jarczak. Złotą, srebrną i brązową maskę dla najlepszych grup  przygotowały również uczennice klasy I C - Wiktoria Podejma i Kaja Szyszka. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły - trzy z naszego liceum oraz goście z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2. Jury w składzie: 
Magdalena Wieczorek - dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Karolina Różewska - dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz Dariusz Baranowski reprezentujący Starostwo Powiatowe zdecydowało, że złotą maskę otrzyma grupa z klasy III ND naszego liceum ( I miejsce), srebrną natomiast zespół z klasy III NA, również z naszego liceum ( II miejsce). Brązową maskę otrzymały dwie grupy - goście z ZSP nr 2 oraz zespół z klasy I ND naszej szkoły ( III miejsce). Nagrodą dla najlepszych jest wyjazd do Teatru im. W. Bogusławskiego do Kalisza ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Gratulujemy!
 Wszystkie spektakle były niezwykle interesujące pod względem gry aktorskiej i scenografii. Zostały dodatkowo zaprezentowane podczas lekcji wychowawczej dla klas pierwszych i drugich. 
do góry