• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Siatkarski dublet "Starego"!

Siatkarski dublet "Starego"!

9 Lutego 2024
Cóż to był za dzień! W środę, 7 lutego 2024, w naszej sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców w ramach XXV Licealiady 2023/2024. Obie ekipy LO Nr I w Kępnie zaprezentowały się w nich kapitalnie, zdobywając złoto.
 
a) Dziewczęta:
 
Najpierw na boisku zaprezentowały się dziewczyny, które pewnie rozgromiły przeciwniczki z ZSP Nr 1 w Kępnie, 3:0 (25:18,25:14, 25:22). Problemy naszym zawodniczom zaczęły doskwierać dopiero w ostatnim, trzecim secie. Na szczęście udało im się z nimi poradzić i z nawiązką odrobić straty do drużyny ”Nowego”.
Warto odnotować, że najlepszą zawodniczką w kobiecej rywalizacji została Róża Giel z klasy 2d. Za otrzymanie tak wspaniałego wyróżnienia należą się jej olbrzymie brawa.
 
Klasyfikacja końcowa:
 
1. LO Nr I w Kępnie
2. ZSP Nr 1 w Kępnie
 
Rezultat:
 
LO Nr I Kępno - ZSP Nr 1 Kępno 3:0 (25:18, 25:14, 25: 22) 
 
Skład drużyny dziewcząt:
 
Julia Wąsala 2d
Róża Giel 2d
Agata Mikołajczak 2a
Zofia Brząkała 2a
Zuzanna Pazek 3a
Aleksandra Pogoda 1b
Polina Chavliuk 1b
Oliwia Tokarska 1e
Zofia Andrzejewska 1e
Zofia Gość 1c
 
Warto odnotować, że w środę dziewczyny wspierały nasze absolwentki i byłe zawodniczki, Joanna Polak oraz Klaudia Kowalek. Dziękujemy, że byłyście razem z nami.
 
b) Chłopcy:
 
W środę fantastycznie zaprezentowali się również panowie.
 
W pierwszym meczu imprezy przyszło im się zmierzyć z sąsiadami z ZSP Nr 1 w Kępnie, czyli faworytami do triumfu w całej rywalizacji. "Nowy" świetnie rozpoczął ten mecz, wygrywając pierwszego seta 25:18. W drugim secie siatkarze "Starego" obudzili się jednak z głębokiego snu i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, po wspaniałym triumfie w tie-breaku, podczas którego bronili nawet piłek meczowych.
 
Zwycięstwo wywalczone w pięknym stylu sprawiło, że reprezentanci LO Nr I w Kępnie uwierzyli, że są w stanie triumfować w całej rywalizacji. Tak też się stało! Po późniejszym, dwusetowym, a zarazem nieco spokojniejszym zwycięstwie nad ZSP Nr 2 w Kępnie (25:16, 25:23), chłopcy mogli się cieszyć z wywalczenia tytułu Mistrzów Powiatu.
 
I tym razem nagroda indywidualna powędrowała do jednego z naszych graczy! Został nim Jakub Jędrysiak z klasy 4b. Wyróżnienie otrzymał dzięki świetnej grze na bloku oraz pewnym serwisom. Wielokrotnie męczył również przyjmujących przeciwników silnymi uderzeniami po przekątnej.
 
Rezultaty:
 
LO Nr I w Kępnie - ZSP Nr 1 w Kępnie 2:1 (15:25, 25:22, 18:16) 
 
LO Nr I w Kępnie - ZSP Nr 2 w Kępnie 2:0 (25:16, 25:23) 
 
Skład drużyny chłopców:
 
Bohdan Nedlinko 3a
Franciszek Latański 2a
Adam Wróbel 2f
Bartosz Górecki 2a
Nikodem Nokiel 2b
Janek Nowacki 2d
Karol Kaczmarek 2e
Jakub Jędrysiak (C) 4a
Stanisław Szóstak 2e
Mikołaj Fusek 3b
Jakub Parzonka 3b
Łukasz Jeziorny 2a
Mateusz Michalczyk 2a
 
Chłopaków poza boiskiem szczególnie mocno wspierali Kacper Marciniak i kontuzjowany Mateusz Antczak.
 
Obie reprezentacje LO Nr I w Kępnie wezmą udział w Mistrzostwach Rejonu, które odbędą się niedługo.
 
Gratulujemy Wam osiągnięcia fantastycznych rezultatów.
do góry