• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

31 Stycznia 2022

Pandemia spowodowała, że nadal możemy czuć się Mistrzyniami Kraju, bowiem ostatnie zawody miały miejsce w 2019 roku, kiedy drużyna odniosła historyczne zwycięstwo, wygrywając Finał Centralny. 

Obecna sytuacja uniemożliwiła ponowne pokazanie własnych umiejętności na zawodach, ale mamy nadzieję, że w tym roku dostaniemy tę szansę. Z tego powodu, od października 2021 w czwartki i piątki po zajęciach lekcyjnych wszyscy chętni mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Na zawodach szkolnych każda ochotniczka musiała się zmierzyć z testem teoretycznym i czterema stacjami praktycznymi. Kandydatki otrzymywały punkty za prawidłowe rozwiązanie testu oraz postępowanie w sytuacji wystąpienia NZK - nagłego zatrzymania krążenia, padaczki, zakrztuszenia i amputacji kończyny górnej ze złamaniem otwartym kończyny dolnej. Z uwagi na warunki pandemiczne i dużą liczbę chętnych (12 osób), Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy podzieliliśmy na dwie tury. Przystąpiły do nich: Maria Mielcarek, Marta Korczak, Maja Zysiek, Aleksandra Wróbel, Agata Jabłońska, Emilia Gąszczak, Kaja Szyszka, Magdalena Cichecka, Maja Pilarska, Aleksandra Klimczak, Weronika Kozłowska i Zofia Berska. Oprócz wyżej wymienionych osób na zajęcia uczęszczają: Martyna Jany, Izabela Mularczyk, Wiktoria Podejma, Michał Jarczak i Wiktor Pisula.

W ferie zimowe nowo wybrana drużyna w składzie: Maria Mielcarek (kapitan), Marta Korczak, Aleksandra Wróbel, Agata Jabłońska i Kaja Szyszka przez 3 dni doskonaliła swoje umiejętności na stacjach przygotowanych i ocenianych przez naszą opiekunkę - p. Edytę Rybczyńską
oraz ratownika medycznego - Dawida Wodnika.

do góry