• język migowy
  • BIP
Strona główna/Organizacja pracy szkoły/Dla uczniów/Zdalne nauczanie/Konfigurowanie G-Suite na urządzeniu z Androidem czyli (..)

Konfigurowanie G-Suite na urządzeniu z Androidem czyli Classroom na smartfonie

G-SuiteWszystkie aplikacje Google wchodzące w skład zintegrowanego rozwiązania do komunikacji i współpracy G-Suite dla Szkół i Uczelni, działające w LO, są dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych, laptopach oraz smartfonach/tabletach. Na komputerach dostęp do wszystkich aplikacji Google odbywa się poprzez przeglądarkę internetową Chrome Google lub inna. Na smartfonie i tablecie można korzystać z przeglądarki lub aplikacji, którą należy pobrać ze Sklepu Google Play dla urządzeń z Androidem lub z App Store dla urządzeń z IOS Apple. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, jednak wymaga dodania na urządzeniu szkolnego konta Google, skonfigurowania profilu „Praca” oraz instalacji dodatkowych aplikacji np. Classroom, Meet, Dokumenty, Prezentacje, Arkusze itd.

Pamiętaj jednak, że na urządzeniu może funkcjonować tylko jedno konto szkolne w profilu „PRACA”. Jeśli na urządzeniu jest wystarczająca ilość wolnej pamięci to nie powinno być problemów z instalacja i konfiguracją. W przeciwnym wypadku proszę uruchamiać Classroom z przeglądarki.

Instalacja aplikacji jest prosta i zajmuje około 10 min.

W ustawieniach systemu dodajemy szkolne konto Gmail, akceptujemy regulamin i politykę bezpieczeństwa Google.

Rozpoczyna się instalacja a następnie konfiguracja profilu „PRACA”

Gdy konto zostanie dodane i prawidłowo skonfigurowane na urządzeniu utworzy się profil „PRACA” (wraz z aplikacjami Gmail, Kalendarz i Dysk), który pozwoli nam na instalację dodatkowych aplikacji np. Classroom , Meet, Chat, Dokumenty itd.

Uwaga!
Osoby, którym w zeszłym roku szkolnym nie udało się prawidłowo skonfigurować urządzenia, muszą usunąć zainstalowaną aplikacje Classroom oraz szkolne konto Gmail a następnie rozpocząć instalację według podanej wcześniej instrukcji.

Jeżeli podczas instalacji i konfiguracji profilu „PRACA” system poprosi o kod lub akceptację ze strony Administratora G-Suite ewentualnie nie będzie możliwości uruchomienia Classroom, to oznacza, że mamy nieprawidłowo skonfigurowany profil lub nie przełączyliśmy się na niego podczas instalacji dodatkowych aplikacji. Na profilu „OSOBISTYM” użytkownicy mają często już działające prywatne konto Gmail ale nie jest ono skojarzone z Classroom działającym w G-Suite w domenie szkolnej lokepno.com.pl dlatego nie będziemy mieli dostępu do naszych zajęć utworzonych przez nauczycieli.

Więcej informacji znajdziesz w Centrum Pomocy Google.

do góry