• język migowy
  • BIP

Organizacja zdalnego nauczania w LO

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Vulcan logoSzkoła opracowała jednolity system pracy zdalnej z uczniami. System ten jest obligatoryjny dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Centrum informacji dla ucznia będzie dziennik elektroniczny, dlatego należy zadbać o posiadanie konta na e-dzienniku, zarówno ze strony ucznia jak i rodzica. Jeżeli ktoś z Państwa nie posiada takiego konta (lub Państwa dziecko) to koniecznie należy skontaktować się z wychowawcą klasy i podać adres mailowy (swój i /lub dziecka), który następnie wychowawca wpisze do e-dziennika. Następnie proszę założyć konto na e-dzienniku (należy wpisać ten sam adres mailowy, który podali państwo wychowawcy a system poprowadzi dalej). Link do e-dziennika znajduje się na stronie głównej szkoły, menu DLA UCZNIÓW/DLA RODZICÓW. Baza wiedzy dotycząca obsługi e-dziennika i problemy z logowaniem dostępna jest na stronach Vulcan.

G-SuiteW szkole funkcjonuje również zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy G-Suite dla Szkół i Uczelni, w którym firma Google oferuje szkołom hostowanie usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu. W skład usług podstawowych wchodzą m.in. następujące aplikacje:

Informacje dodatkowe:

Oprócz dziennika elektronicznego i G-Suite w nauczaniu zdalnym naszej szkoły nauczyciele i wychowawcy wykorzystują jeszcze inne formy kontaktu z uczniem, rodzicami i nauczycielami:

  • poczta elektroniczna, e-mailing,
  • rozmowy telefoniczne i wiadomości sms-owe,
  • media społecznościowe i tworzone na nich grupy klasowe, językowe, zadaniowe,
  • komunikatory internetowe (Messenger, Skype, ZOOM i inne).
do góry