• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Cztery medale i dwa awanse w Festiwalu Sztafet!

Cztery medale i dwa awanse w Festiwalu Sztafet!

3 Października 2023
28 września 2023 roku, na Stadionie Miejskim w Kaliszu, odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Festiwalu Sztafet w ramach XXV Licealiady Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięły 4 ekipy reprezentujące LO Nr I w Kępnie. Prezentują się one następująco:
 
• sztafeta męska, 4x100 metrów, w składzie: Piotr Kubot (4b), Wiktor Wróbel (4b), Bartosz Błażejewski (2b), Szymon Karkowski (2b). - złoty medal i awans do etapu wojewódzkiego.
 
Panowie pokonali swoich rywali, notując sporą przewagę nad sztafetą ”Nowego”, która w tej kategorii znalazła się na drugiej pozycji. Warto podkreślić, że tak fantastyczny wynik udało się osiągnąć naszym biegaczom pod nieobecność jednego z filarów ,,Starego’’ - Mateusza Antczaka (4b), który, wraz z chłopakami, trenował do odbywających się w Kaliszu zawodów. Niestety, Mateusz doznał kontuzji i był zmuszony do zrezygnowania ze startu w kaliskiej rywalizacji.
 
• Sztafeta kobieca, 4x400 metrów, w składzie: Martyna Szczepaniak (4d), Liwia Klaczyńska (2c), Ewa Więcek (1e), Julia Zamojska (1d) - srebrny medal i awans do etapu wojewódzkiego.
 
Dziewczyny również spisały się na medal… i to dosłownie. Zajęcie drugiego miejsca przez niezwykle młodą i niedoświadczoną drużynę jest olbrzymim sukcesem, z którego nasze zawodniczki mogą być dumne. Teraz czekamy na co najmniej tak samo dobry występ biegaczek ,,Starego’’ na etapie wojewódzkim.
 
• Sztafeta męska, 4x400 metrów, w składzie: Bartosz Bystry (3b), Mikołaj Fusek (3b), Mateusz Kryściak (3b), Piotr Ilski (2e) - brązowy medal, brak awansu do etapu wojewódzkiego.
,,Wielka Trójka z 3b” i Piotrek zdobyli w swojej kategorii brązowy medal. I choć dali z siebie 100%, to nie wystarczyło, by w czwartek cieszyć się z awansu do etapu wojewódzkiego. Z pewnością cenne doświadczenie zdobyte przez chłopaków podczas kaliskiej imprezy, przełoży się na lepszy wynik każdego z nich, w zbliżającej się wielkimi krokami Lidze Lekkoatletycznej, która odbędzie się pod koniec października w Ostrzeszowie.
 
• Sztafeta mieszana, 4x200 metrów, w składzie: Zuzanna Janus (3a), Milena Kukuła (1e), Wojciech Jakubowski (1x), Wojciech Garncarek (3b) - brązowy medal, brak awansu do etapu wojewódzkiego.
 
Sztafeta mieszana biegła w wymienionym wyżej składzie po raz pierwszy w historii. Biorąc ten argument po uwagę, podobnie jak w przypadku męskiej ekipy 4x400 metrów, zdobyty przez Wojtków, Klaudię oraz Weronikę brązowy medal, można uważać za fantastyczny rezultat. Liczymy na to, że opisywana damsko-męska czwórka pobiegnie razem jeszcze wielokrotnie oraz osiągnie wspaniałe wyniki, reprezentując naszą placówkę.
 
• Sztafeta kobieca, 4x100 metrów, w składzie: Martyna Hojeńska (3d), Sofia Attalioti (3d), Wiktoria Wąsala (2d), Milena Witak (2c) - brak awansu do etapu wojewódzkiego.
 
Etap Wojewódzki już niedługo!
 Kolejny, a zarazem ostateczny etap Festiwalu Sztafet, odbędzie się 5 października 2023 w Poznaniu. W mediach społecznościowych będziemy Was na bieżąco informować o tym, jak w stolicy Wielkopolski radzą sobie poszczególne zespoły ,,Starego’’. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas etapu rejonowego, serdecznie dziękujemy i gratulujemy kapitalnych wyników!
do góry