• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Drużyna pierwszej pomocy po raz kolejny awansuje do (..)

Drużyna pierwszej pomocy po raz kolejny awansuje do Finału Ogólnopolskiego!

2 Czerwca 2024

18 maja 2024 roku w poznańskim Parku Cytadela nasza drużyna znów osiągnęła ogromny sukces, zajmując pierwsze miejsce w etapie okręgowym XXX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża.

Zmierzyliśmy się z testem teoretycznym i udzieliliśmy pomocy: histerykom, rowerzystom, żołnierzom po wybuchu granatu (oparzenia, uraz nosa, ciała obce wbite, uraz kręgosłupa), dziecku ze złamaną kończyną, poszkodowanym z odciętym palcem, wbitą gałęzią w brzuch i licznymi ciałami obcymi w ranach, osobie po nagłym zatrzymaniu krążenia.

Żeby móc zaprezentować swoje umiejętności na etapie wojewódzkim, nasza drużyna musiała najpierw wygrać etap rejonowy, który odbył się 25 kwietnia 2024 roku w Kaliszu. Tam również czekali na nas wymagający poszkodowani. Zmierzyliśmy się z: wypadkiem motocyklisty, osobą z udarem, mężczyzną wiszącym na uprzęży, nagłym zatrzymaniem krążenia i testem teoretycznym.

Na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca w Lublinie, naszą szkołę reprezentować będą:

 Agata Jabłońska 3a

 Magdalena Cichecka 4c

 Iga Chojnacka 2e

 Zuzanna Pazek 3a

 Oliwier Balcer 2f

 rezerwowe: Maja Smolis 1f i Wiktoria Przybył 1c

Ogromnie dziękujemy p. E. Rybczyńskiej, absolwentkom oraz ratownikowi Dawidowi, za mnóstwo poświęconego nam czasu. Damy z siebie wszystko na ostatnim etapie!

 

do góry