• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Ferie na sportowo

Ferie na sportowo

20 Lutego 2023
 Mimo, że w czasie ferii większość uczniów myśli przede wszystkim o odpoczynku, budząc się grubo po 11:00, to do naszej szkoły uczęszcza część tych zwariowanych, którzy ani na chwilę nie myślą o obijaniu się przez dwa tygodnie. Nasi uczniowie w czasie odpoczynku od nauki wzięli udział w następujących aktywnościach:
,,Sprawni jak żołnierze" doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na wirtualnej strzelnicy pod opieką aspiranta sztabowego Jarosława Gajdy oraz aspiranta sztabowego Radosława Jędrasiaka.
Dzięki zajęciom zdobyli umiejętności m.in. w:
- zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią (karabinek, pistolet), w tym jej obsługi manualnej,
- celowaniu z wykorzystywaniem różnych rodzajów przyrządów do tego służących,
- prowadzeniu ognia z różnych postaw, na odległościach od 25 do 50 metrów.
Lekkoatleci, choć tylko część z nich wyczynowo uprawia ten sport, udali się na meeting lekkoatletyczny ,,Orlen Cup", organizowany w Łodzi. Podczas zawodów mieliśmy możliwość obserwowania poczynań najlepszych lekkoatletów i lekkoatletek na świecie, a także zrobienia sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia. Postanowiliśmy również podjąć wyzwanie zbierania autografów, na wcześniej przygotowanym przez dziewczyny plakacie. Ostatecznie udało nam się zgromadzić olbrzymią liczbę podpisów, choć do dzisiaj nie jesteśmy w stanie zidentyfikować sporej części z nich. Najważniejsze jest jednak to, że bawiliśmy się fantastycznie, a możliwość poczucia atmosfery trybun na Atlas Arenie, w akompaniamencie skoków Piotra Liska oraz biegów Ewy Swobody, czy Pii Skrzyszowskiej sprawiła nam olbrzymią radość.
Cheerleaderki, nie tylko w Ameryce, LO Nr I w Kępnie również ma swoją reprezentację. W tym roku szkolnym, w ramach współzawodnictwa sportowego, po raz pierwszy w historii wprowadzono rywalizację w cheerleadingu grup w kategorii stunt. Nasza drużyna działa prężnie, aby jak najlepiej rozwinąć swoje umiejętności i wziąć udział w zbliżających się zawodach.
Drużyna Pierwszej Pomocy także nie próżnuje i regularnie doskonali swoje umiejętności, które w przyszłości, mogą uratować życie niejednej osoby. Nasi ratownicy działają również w celu jak najlepszego zaprezentowania się podczas drzwi otwartych, które odbędą się w naszej szkole już 9 marca 2023 roku.
W czasie ferii znalazło się również miejsce dla innych sportów. Odbyły się bowiem zajęcia z:
- piłki siatkowej,
- piłki koszykowej.
Zawody z obu dyscyplin zbliżają się ogromnymi krokami, a siatkowa rywalizacja będzie miała miejsce już w tym tygodniu:
- dziewczyny - czwartek,
- chłopaki - piątek.
Jak można więc zauważyć, w trakcie ferii, uczniowie naszego liceum działali naprawdę intensywnie, aby podnieść swoje możliwości w dziedzinach, obejmujących ich zainteresowania. Jesteśmy pewni, że wysiłek naszych uczniów, włożony w rozwój, zaowocuje fantastycznymi sukcesami, odniesionymi w niedalekiej przyszłości.
do góry