• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/LO Nr I w Kępnie Wicemistrzem Rejonu w Piłce Nożnej (..)

LO Nr I w Kępnie Wicemistrzem Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców

19 Kwietnia 2023

Takiego obiegu wydarzeń chyba nikt się nie spodziewał. Problemy kadrowe naszego zespołu oraz świadomość, że na boisku ”Starego” zameldują się niezwykle silne ekipy, nie napawały optymizmem na dobry wynik naszej drużyny. Bo przecież w piątek mieliśmy się zmierzyć między innymi z drużyną KKS-u Kalisz. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna…

 W fazie grupowej czekały nas 2 niezwykle ważne spotkania. Ze względu na dość brutalny system rozgrywek nie mogliśmy sobie pozwolić na doznanie jakiejkolwiek porażki, gdyż ta oznaczałaby brak szans na walkę o najwyższe cele w zawodach. Zaingerowaliśmy je spotkaniem z ZSP Nr 1 w Ostrzeszowie. Po bardzo dobrym rozpoczęciu meczu okraszonym wyjściem ”Starego” na prowadzenie, dwukrotnie daliśmy się zaskoczyć rywalom z Ostrzeszowa, przez co sytuacja niezwykle się skomplikowała. Ani na moment nie myśleliśmy jednak o przysłowiowym złożeniu broni, strzelając bramkę dającą nam cenny punkt. Ostatecznie zremisowaliśmy z Ostrzeszowianami wynikiem 2:2.

 Wywalczony remis zdecydowanie nas jednak nie satysfakcjonował. Zmotywowani wyszliśmy na decydujące starcie przeciwko KKS-owi Kalisz. Obserwowanie rozgrzewających się graczy w zielonych trykotach, o niezwykle zbudowanych sylwetkach, mógł powodować w nas nieco niepewności przed zbliżającym się starciem, lecz z pewnością nie wywołał strachu przed zespołem z Kalisza, ani przed pierwszym gwizdkiem, ani tym bardziej po zakończeniu rywalizacji.

           Kaliszanie dość szybko wyszli na prowadzenie, strzelając bramkę w pierwszych minutach meczu. Gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, wydarzyła się rzecz niezwykle zaskakująca. W kapitalnym stylu postawiliśmy się drużynie KKS-u, od momentu stracenia gola przejmując kontrolę nad wydarzeniami na boisku; walka o każdą piłkę, świetne poruszanie się po murawie, czy imponująca gra zespołowa- są to główne czynniki, które sprawiły, że strzeliliśmy trzy bramki z rzędu, pokonując KKS Kalisz, 3:1. Taki bieg wydarzeń oznaczał tylko jedno - jesteśmy najlepszą drużyną w grupie, a tym samym czeka nas spotkanie o mistrzostwo rejonu kaliskiego w piłce nożnej! Do rejonu nie awansowaliśmy od wielu lat, tym razem mieliśmy olbrzymią okazję, aby tego dokonać.

W finale rozgrywek spotkaliśmy się z ZSP w Koźminie Wielkopolskim. Od pierwszego gwizdka przejęliśmy inicjatywę głęboko wierząc w triumf w rozgrywkach i awans do etapu wojewódzkiego. Kontrola piłki zdecydowanie się opłaciła, gdyż to my wyszliśmy na prowadzenie w rywalizacji. Zespół z Koźmina Wielkopolskiego także pokazał ducha walki, doprowadzając do wyrównania stanu meczu. Po zakończeniu podstawowego czasu gry ”na tablicy” widniał wynik 1:1. Czekała nas 6-minutowa dogrywka.

Ta, obfitująca w wiele emocji, nie doprowadziła do zmiany rezultatu. O tym, kto zostanie Mistrzem Rejonu Kaliskiego w Piłce Nożnej miały zdecydować rzuty karne.

W konkursie strzałów ”z kropki” znacznie lepiej zaprezentowali się gracze z Koźmina Wielkopolskiego, gdyż seria zakończyła się wynikiem 5:3 na korzyść naszych rywali. W związku z tym, to zespół z Koźmina cieszy się z awansu do etapu wojewódzkiego rozgrywek, a nam przychodzi zadowolić się tytułem Wicemistrzów Rejonu Kaliskiego w Piłce Nożnej Chłopców.

Jednak, czy do wyniku osiągniętego przez zawodników ”Starego” powinniśmy podchodzić tak pesymistycznie? Oczywiście, że nie. Nasza drużyna pokazała się z fenomenalnej strony zaskakując wszystkich widzów stylem w jakim zaprezentowała się w piątek na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Imponowała zgraniem, wsparciem oraz walecznością. Jest przykładem zespołu, który chcielibyśmy oglądać w LO Nr I w Kępnie każdego roku. Zespołu, który w kontekście swego potencjału oraz ambicji nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

do góry