• BIP
Strona główna/Aktualności/Mamy drugie miejsce w powiecie w futsalu!

Mamy drugie miejsce w powiecie w futsalu!

18 Stycznia 2023
11 stycznia 2023 roku na sali gimnastycznej LO Nr I w Kępnie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Futsalu. W zawodach udział wzięły  drużyny z naszego powiatu:
  • LO Nr I w Kępnie (gospodarz),
  • ZSP Nr 1 w Kępnie,
  • ZSP Nr 2 w Kępnie.
Zwycięzcą turnieju, a zarazem mistrzem powiatu została drużyna ZSP Nr 1 w Kępnie.
Nasi sąsiedzi, podobnie jak w przypadku Międzywojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa MUKS Czarni, zaprezentowali się z fantastycznej strony. Drugie miejsce przypadło naszemu liceum. Nasz zespół, pomimo skromnej porażki z ZSP Nr 1, w pierwszym meczu (0:1), nie poddał się i w kluczowym momencie dał z siebie wszystko, pokonując ZSP Nr 2 wynikiem 5:0! Drużynie ZSP Nr 2 w Kępnie przypadło 3 miejsce w turnieju. Zawodnikom prowadzonym przez trenera p. Krzysztofa Podymę należą się jednak olbrzymie brawa za walkę w turnieju. W pierwszym spotkaniu ”dwójka” była bardzo blisko zremisowania z ‘’nowym’’, dopiero w ostatniej akcji meczu tracąc bramkę decydującą o końcowym rezultacie meczu. Taki przebieg wydarzeń sprawił, że do etapu rejonowego, który odbędzie się 24 stycznia 2023, awansowały drużyny: ZSP Nr 1 oraz LO Nr I, którym życzymy jak najlepszego zaprezentowania się w zbliżających się zawodach. Warto również dodać, że Piotr Kubot oraz Jakub Parzonka reprezentujący naszą szkołę, zostali najlepszymi strzelcami zawodów. Doszło jednak do ciekawej sytuacji, gdyż nasi gracze w oficjalnej fazie turnieju zdobyli identyczną liczbę bramek, a o zwycięzcy pojedynku zdecydowały… rzuty karne. W konkursie strzałów z 6 metrów lepszy okazał się Piotr Kubot, który został oficjalnym zdobywcą tytułu najlepszego strzelca. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Skiba z ZSP Nr 1 w Kępnie, a najlepszym bramkarzem - Dawid Karnasiewicz, również reprezentujący barwy "nowego". Zawodnikom z naszej drużyny dziękujemy za rozegranie bardzo dobrych zawodów i życzymy powodzenia w turnieju w ramach etapu rejonowego.