• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Mistrzostwo Polski w Zawodach Sportowo-Obronnych "Sprawni (..)

Mistrzostwo Polski w Zawodach Sportowo-Obronnych "Sprawni jak Żołnierze"

1 Października 2021

W dniach 27-30 września 2021 roku w Bornem-Sulinowie odbył się Finał Centralny 44. Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Julian Hanas 3d, Patryk Antczak 3b, Mateusz Antczak i Piotr Kubot 2Nb reprezentowała Wielkopolskę i pokonała 15 innych drużyn z pozostałych województw. Chłopcy z naszej szkoły po raz pierwszy w historii sięgnęli po Mistrzostwo Polski. Musieli wykazać się niezwykłą sprawnością w pięciu konkurencjach: w torze przeszkód uplasowali się na 4. pozycji, w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej zajęli 3. miejsce, w rzucie granatem, w biegu na orientację oraz w strzelaniu z kbks -u zajęli 2. miejsce. Indywidualnie, w konkurencji: test sprawnościowy najlepszym okazał się Julian Hanas, a w strzelaniu z kbks-u 2. miejsce zajął Mateusz Antczak. Opiekunem drużyny była p. Edyta Rybczyńska. Gratulujemy historycznego sukcesu!