• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie 2023 połączone z wręczeniem nagród za (..)

Narodowe Czytanie 2023 połączone z wręczeniem nagród za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod patronatem Starosty Kępińskiego

8 Września 2023

Dnia 7 września 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie odbyło się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej połączone z podsumowaniem XIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod patronatem Starosty Kępińskiego. Konkurs jest od trzynastu już lat organizowany przez biblioteki szkół ponadpodstawowych powiatu kępińskiego oraz kępińską filię Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.
Podczas uroczystości dokonano podsumowania i wręczenia nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na plakat promujący wydarzenie. Laureatami zostali następujący uczniowie naszej szkoły: I miejsce zajęła Wiktoria Podejma z klasy IIIC, III - Małgorzata Brząkała z IVB, wyróżnienia zdobyły Zuzanna Kossek z IVB i Amelia Pawelczyk z IIF. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Starostwo Powiatowe. Z kolei nagrodę specjalną ufundowaną przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu przyznano Zuzannie Kossek. Dyplomy za udział otrzymały: Wiktoria i Nikola Ostrycharz z klasy IIC i Sofiia Rudiuk.
W dalszej części uroczystości młodzież z ZSP Nr 1 przedstawiła inscenizację fragmentów „Nad Niemnem”. Zwieńczeniem spotkania było odczytanie fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej przez zaproszonych gości: Starostę Kępińskiego - Roberta Kieruzala, Przewodniczącą Rady Powiatu Kępińskiego - Jolantę Jędrecką, Dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu Jolantę Nowosielską, Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie - Wiesława Walasa, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie - mł. insp. Mirosława Wiśniewskiego, Zastępcę Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie - mł. bryg. Jarosława Kucharzaka, Sekretarz Powiatu Kępińskiego - Magdalenę Osadę, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie - Danutę Stefańską, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie - Barbarę Howis oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie - Agnieszkę Krysiak. W ostatniej części uroczystości można było podziwiać wystawę prac konkursowych oraz zbiory nawiązujące do kolejnych edycji Narodowego Czytania przygotowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie i Edwarda Stankowiaka, a także skosztować słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Starostwo Powiatowe a zaserwowanego przez uczniów z Technikum Gastronomicznego ZSP Nr 1.

do góry