• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości

13 Listopada 2023

"Mój dom - Polska" - pod takim hasłem 10 listopada 2023 toku świętowaliśmy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Motywem często przywoływanym w programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem p. Weroniki Gałeckiej i p. Renaty Jany, były różne mury. Mury, które można skruszyć, przeskoczyć, podkopać, ale także takie, które mogą być zburzone. Uczniowie klasy 2d: Nadia Berska, Natalia Chmielarz, Alicja Czekała, Julia Kowalczyk, Jagoda Lipińska, Julia Rosielewska, Wiktoria Rybczyńska, Piotr Rymarz, a także Mikołaj Lemanik z klasy 3b na tym przede wszystkim się skupili, "bo przyszłe dni są zawsze czasem nadziei". W rozważaniach przywołali byli zarówno Ojcowie Niepodległości, jak i poeci i pieśniarze, którzy opiewali odzyskiwaną wolność i niepodległość. Ważnym akcentem była pieśń Jacka Kaczmarskiego, która wybrzmiała zarówno w oryginale, jak i w wykonaniu Nadii Berskiej, jako przesłanie dla nas - współczesnych: "Miejcie nadzieję! Nie tę lichą marną, co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera, lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno przyszłych poswięceń w duszy bohatera".

W uroczystej akademii wzięły udział klasy pierwsze, drugie i trzecie. W szkolnej auli dyrektor szkoły p. Danuta Stefańska wręczyła uczennicy klasy 3c Dobrosławie Burzale Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest wyróżnieniem za uzyskanie najwyższej średniej ocen w naszym liceum za ubiegły rok szkolny (5,93 i wzorowe zachowanie). Pani dyrektor zachęciła uczniów do wzmożonej nauki i starania się również o: Stypendium Ministra Edukacji i Nauki, Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stypendium Starosty Kępińskiego i Nagrody Starosty Kępińskiego.

O godz. 12.30 na szkolnym dziedzińcu gościliśmy Starostę Kępińskiego p. Roberta Kieruzala, Wicestarostę Kępińskiego p. Alicję Śniegocką oraz członka Zarządu Powiatu Kępińskiego p. Krystynę Możdżanowską. Cała społeczność szkolna razem z dostojnymi gośćmi zaśpiewała hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego" oraz uczciła flagę narodową wspólnym zdjęciem.

do góry