• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Obóz narciarski 2024

Obóz narciarski 2024

7 Marca 2024
Udało się! Bez kontuzji przetrwaliśmy czterdziestą szóstą wycieczkę narciarską (27 lutego - 1 marca 2024 r.), która była organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły, p. Dariusza Lemanika oraz p. Edytę Rybczyńską. Tym razem udaliśmy się do Białki Tatrzańskiej, będącej trzecim największym terenem narciarskim w Polsce.
 
Podczas wyjazdu pogoda dopisywała nam aż za bardzo, ponieważ Białka była w tym okresie jednym z najcieplejszych miejsc w Polsce. Jeździliśmy w temperaturze10-15 stopni Celsjusza, co skutecznie utrudniało warunki na stoku. Staraliśmy się tym w żadnym stopniu nie przejmować, ciesząc się z każdej chwili spędzonej na wyjeździe.
 
Pierwsze trzy dni minęły nam na intensywnej jeździe na nartach oraz deskach. W czwartym, wieńczącym cały wyjazd, zdecydowaliśmy się udać na Chochołowskie Termy, będące największym obiektem tego typu w Polsce. Wyjazdu nie mogliśmy zakończyć bez udania się na popularne Krupówki, na których nie spędziliśmy zbyt wiele czasu… i chyba nie mamy czego żałować.
 
Podczas wycieczki przebywaliśmy w hotelu „Górska Przystań”, który pozytywnie zaskoczył nas swoją gościnnością. Na miejscu m.in. graliśmy w bilard i piłkarzyki oraz jedliśmy smaczne posiłki. Podczas jednego dnia odwiedziła nas rodowita góralka, od której mogliśmy zakupić pyszne serki góralskie, których proszę nie mylić z oscypkami, ponieważ te tworzy się na tym obszarze od maja do października… i tylko wtedy.
 
Chwilę później siedzieliśmy wspólnie przy ognisku, wyśpiewując znane utwory i piekąc pyszne kiełbaski. W tym momencie zdecydowaliśmy się również podsumować nasz obóz.
 
Wyjazd uznajemy za bardzo udany. Wycieczka dostarczyła nam wiele wspaniałych wspomnień oraz umożliwiła wspólną integrację. Z perspektywy uczniów staraliśmy się nie sprawiać naszym opiekunom większych kłopotów, czego sądząc po ich wypowiedziach dokonaliśmy. Były to cztery dni fantastycznej zabawy!

 

do góry