• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Obronione Mistrzostwo Polski!

Obronione Mistrzostwo Polski!

12 Czerwca 2023
 W tym roku Polski Czerwonych Krzyż wrócił do rozgrywania XXIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża po 4 latach przerwy w związku z pandemią. Zawody odbywały się od 2 do 4 czerwca 2023 roku w Łodzi, która w tym roku obchodziła swoje 600-lecie.
 
 W rywalizacji nie tylko Kępno, ale i całą Wielkopolskę, reprezentowała drużyna naszej szkoły w składzie: 
• Aleksandra Wróbel (4d), 
• Magdalena Cichecka (3c), 
• Agata Jabłońska (2a), 
• Kaja Szyszka (2c), 
• Aleksandra Klimczak (2c), 
• Oliwier Balcer (1f). 
 
Awans do etapu centralnego wymagał zwycięstwa na etapie rejonowym, który odbył się w Kaliszu oraz na etapie wojewódzkim zorganizowanym na terenie Cytadeli w Poznaniu. 
 
Rywalizacja rozpoczęła się 3 czerwca br. w Orientarium Zoo, a później przeniosła się do parku „Na zdrowie”. Tam na zawodników czekało 16 stacji z różnorodnymi przypadkami urazów oraz zagrożeniami zdrowia i życia ludzkiego, z jakimi można spotkać się na co dzień: podtopienie, bójki, postrzelenie, udary, krwotoki, złamania, oparzenia, urazy oka i głowy, upadki z wysokości czy postępowanie w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Pomiędzy jedną a drugą stacją drużyna miała kilka minut na przepakowanie apteczek i zmianę lokalizacji. Ostatecznie po 6 godzinach zmagań i podsumowaniu zawodów, krótko przed północą sędziowie ogłosili wyniki. Nasza drużyna uzyskała 90% możliwych do zdobycia punktów, osiągając tym samym drugi raz z rzędu Mistrzostwo Polski! 
 
Nasi ratownicy reprezentujący Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu okazali się niedoścignieni, zostawiając w tyle drużyny z Świętokrzyskiego i Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK. Cieszymy się ogromnie, że godziny ćwiczeń po lekcjach, w weekendy oraz ferie zimowe doprowadziły do takiego sukcesu.  Gratulujemy drużynie, opiekunce p. Edycie Rybczyńskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstwa.
 
do góry