• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Projekt "OK. Ruch"!

Projekt "OK. Ruch"!

22 Grudnia 2023
Przez 4 miesiące w naszej szkole realizowany był projekt "Ok.RUCH!". Wzięło w nim udział 15 dziewcząt z klasy 1d, które systematycznie, 2 razy w tygodniu, uczestniczyły  w różnorodnych pozalekcyjnych zajęciach sportowych.
Odbywały się one na różnych obiektach sportowych, tj. sala fitness, siłownia, boisko wielofunkcyjne, bieżnia lekkoatletyczna, czy nawet park miejski. 
Wykonywane zajęcia ruchowe prowadzone były w dwóch blokach:
a) Blok opierający się na zajęciach w terenie (np. marszobiegi, biegi, atletyka terenowa, nordic-walking), realizowany był we wrześniu i październiku, 
b) Blok fitness (w tym aerobik, zumby, stretching, pilates, step i fit-ball itp.) realizowany w listopadzie i grudniu. 
W rezultacie realizacji programu nasza szkoła otrzymała sprzęt sportowy o wartości ok. 1500 zł, który umożliwił nam wprowadzenie w życie zróżnicowanych zajęć.
W ramach programu dodatkowo, wdrożone w życie zostały "Warsztaty Promocji Zdrowia". 
 
16. października odbyły się zajęcia z ratownikiem medycznym "Pierwsza pomoc przedmedyczna", a 13. listopada, z Panią psycholog, "Wpływ ruchu na kondycję psychiczną".
Głównymi zadaniami zajęć było: 
zwiększenie aktywności fizycznej dziewcząt, 
kształtowanie zdrowego stylu życia, promowanie różnych wartości sportu 
prowadzenie zajęć "obudowanych" przyjaznymi i pożądanymi przez uczniów formami ruchowymi. 
Każda uczestniczka otrzymała dyplom za aktywny udział w programie "Sport dla wszystkich" od Ministra Sportu i Turystyki.
 
Dziękujemy Pani Edycie Rybczyńskiej za aktywne prowadzenie interesujących zajęć i gratulujemy wszystkim uczennicom  wytrwałości i udziału w programie.
do góry