• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022

2 Września 2021

1 września 2021 to data historyczna - otrzymaliśmy nową salę sportową i rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie

1 września 2021 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. majora Henryka Sucharskiego odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 oraz  uroczyste otwarcie  długo wyczekiwanej sali sportowej. Uroczystość, którą organizowaliśmy razem ze Starostwem Powiatowym w Kępnie, zaszczycili swoją obecnością goście: Minister Rodziny i Polityki Społecznej  Marlena Maląg, Posłowie na Sejm RP: Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, przedstawiciele Posłów: Andżeliki Możdżanowskiej, Jana Dziedziczaka, Piotra Kalety, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Wioletta Słupianek oraz wicedyrektor Anna Piotrowska, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego z Przewodniczącą Jolantą Jędrecką, włodarze gmin Powiatu Kępińskiego, przedstawiciele wykonawcy Firmy Prebet  - Prezes Wiesław Jaśkowiak oraz Dyrektor Tomasz Paszek, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kępińskiego oraz podległych jednostek samorządu terytorialnego, pracownicy i naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Kępnie, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Kępnie ks. kanonik Jerzy Palpuchowski, przewodniczący Rady Rodziców naszego liceum Eligiusz Kaczmarek, lokalne media, poczty sztandarowe wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu oraz nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły, nauczyciele i uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się od uczczenia pamięci ofiar drugiej wojny światowej - delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych nauczycieli i wychowanków, a cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy 82 rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń.

Cześć oficjalna uroczystości na dziedzińcu szkoły obejmowała uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego obiektu, którego dokonał ks. kanonik Jerzy Palpuchowski. Wszyscy zaproszeni goście gratulowali nam tego sukcesu, a Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierowali do naszej szkoły listy, które odczytała Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Oddanie do użytku długo wyczekiwanej sali sportowej jest datą szczególną w ponad stuletniej historii naszej szkoły. Otrzymaliśmy wymarzony nowy obiekt sportowy - piękną halę sportową - który pozwoli nam sprawnie i należycie realizować zadania związane z kulturą fizyczną oraz cieszyć się z rozwiązań i udogodnień XXI wieku. Słowa wdzięczności, wielkie podziękowania i wyrazy uznania należą się Staroście Kępińskiemu Robertowi Kieruzalowi oraz Wicestaroście Kępińskiemu Alicji Śniegockiej. Bez współpracy z naszą szkołą, zrozumienia sytuacji i problemów naszej placówki, zaangażowania w życie liceum, determinacji i wiary w to, że oczekiwane od dawna przedsięwzięcie można sfinalizować, nie byłoby tej hali sportowej. Nie byłoby też nowoczesnego obiektu lekkoatletycznego, który otrzymaliśmy w 2019 roku. Nasza młodzież do tej pory odbywała lekcje wychowania fizycznego w starej, zabytkowej, ale niefunkcjonalnej jak na XXI wiek, sali gimnastycznej, a nasi bardzo zaangażowani nauczyciele wychowania fizycznego byli zmuszeni do pracy w ograniczonych warunkach. Odmieniło się nasze życie szkolne, wstępujemy w jego nowy etap, ponieważ odtąd możemy z uśmiechem spoglądać w przyszłość, stanąć obok szkół naszego powiatu, województwa i kraju, które takie hale sportowe jak nasza mają od dawna i rywalizować z nimi w sporcie jak równy z równym.

Część artystyczno-sportową przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy i uczniowie, którzy z radością wracają do nauki stacjonarnej po wakacjach. Wszyscy cieszymy się, że możemy rozpoczynać obecny rok szkolny w nowych, lepszych warunkach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

 

do góry