• BIP
Strona główna/Aktualności/Sukcesy sportowe naszych uczniów - Leny Zając, Alicji (..)

Sukcesy sportowe naszych uczniów - Leny Zając, Alicji Pastusiak, Zofii Moś i Bohdana Nedilko

20 Czerwca 2024

W dniach 8-9 czerwca 2024 roku odbyły się III Mistrzostwa Polski Karate w miejscowości Zielonki-Parcela pod Warszawą. W zawodach uczestniczyło czterech naszych uczniów, reprezentujących dwa kluby: Lena Zając z klasy IA - kumite ind. kobiet U16+61kg i kumite drużynowe kobiet U16 (Stowarzyszenie Klub Karate Kaminari Perzów), Alicja Patusiak z klasy IC - kumite ind. kobiet U18-48kg (Akademia Sportu Chikara Kępno), Zofia Moś z klasy IE - kumite ind. kobiet U18-66kg i kumite drużynowe kobiet U18 (Stowarzyszenie Klub Karate Kaminari Perzów) i Bohdan Nedilko z klasy IIIA - kata mężczyzn U21 (Akademia Sportu Chikara Kępno). Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica Lena Zając zdobyła wicemistrzostwo Polski w konkurencji kumite drużynowe U16 oraz V miejsce w konkurencji kumite indywidualne kobiet U16+61kg (przegrała walkę o brąz z aktualną srebrną medalistką Mistrzostw Europy); Alicja Patusiak po zaciętej walce wywalczyła V miejsce w konkurencji kumite indywidualne kobiet U18-48kg. Zofia Moś startująca w kategorii kumite indywidualne kobiet U18-66kg niestety uległa swojej przeciwniczce w pierwszej walce, a w kumite drużynowe kobiet U18 zajęła V miejsce, przegrywając z poźniejszymi złotymi medalistkami tej konkurencji. Bohdan Nedilko wystartował w konkurencji kata indywidualne mężczyzn U21, niestety nie udało mu się powalczyć o medal.