• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wicemistrzowie Polski!

Wicemistrzowie Polski!

12 Czerwca 2024

W tym roku Polski Czerwony Krzyż zorganizował  XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża od 7 do 9 czerwca w Lublinie.
 
Do rywalizacji przystąpiło 16 najlepszych drużyn z całej Polski.
Wielkopolskę reprezentowała nasza drużyna w składzie: 
Iga Chojnacka- kapitan (2e),
Magdalena Cichecka (4c), 
Agata Jabłońska (3a), 
Zuzanna Pazek (3a), 
Oliwier Balcer (2f).
Rezerwowe:
Wiktoria Przybył (1c),
Maja Smolis (1f).
Awans do etapu centralnego wymagał zwycięstwa na etapie rejonowym, który odbył się w Kaliszu oraz na etapie wojewódzkim, zorganizowanym na terenie parku Cytadela w Poznaniu. 
Rywalizacja rozpoczęła się 8 czerwca br. na Placu Teatralnym - Centrum Spotkania Kultur, a później przeniosła się do Ogrodu Saskiego. Na zawodników czekało aż 16 stacji z różnorodnymi przypadkami urazów oraz zagrożeniami zdrowia i życia ludzkiego, z jakimi można spotkać się na co dzień: podtopienie, bójki, zawały, zakrztuszenia, próby samobójstwa, udary, krwotoki, złamania, oparzenia, urazy oka i głowy, amputacje, omdlenia, użądlenia, upadki z wysokości czy postępowanie w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Wszystkim tym przypadkom towarzyszyli dodatkowo świadkowie (obcokrajowcy, głuchoniemi, cukrzycy, kobiety w ciąży i histerycy). Pomiędzy stacjami drużyna miała kilka minut na przepakowanie apteczek i zmianę lokalizacji. Ostatecznie, po ponad 9 godzinach zmagań, nasza drużyna uzyskała 94% (1250 pkt) możliwych punktów do zdobycia, osiągając tym samym drugie miejsce w kraju! Cieszymy się ogromnie, że godziny ćwiczeń doprowadziły do takiego sukcesu. Gratulujemy drużynie, opiekunce p. Edycie Rybczyńskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstwa (absolwentkom Oli i Marysi, a szczególnie ratownikowi Dawidowi).

do góry