• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka kl. IVa i IVb

Wycieczka kl. IVa i IVb

22 Września 2022

W dniach 19.09. - 21.09. 2022r. uczniowie dwóch klas maturalnych  wzięli udział w trzydniowej wycieczce na Mazury. Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli  w terenowej lekcji historii na polach Grunwaldu. Po dotarciu na miejsce, do Ośrodka Wypoczynkowego ‘Kołatek” w Mierkach koło Olsztynka, uczniowie skorzystali z atrakcji wodnych, położonego nad jeziorem obiektu: kajaków i rowerków wodnych.

 Następnego dnia uczestnicy wycieczki udali się do Olsztyna, gdzie razem z przewodnikiem zwiedzali zabytkową część miasta.Po południu uczniowie odbyli  rejs statkiem wycieczkowym po malowniczym jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Po powrocie do „Kołatka”  czekało  ognisko z kiełbaskami oraz wieczorna zabawa przy muzyce.

Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, gdzie mieli okazję podziwiać 79 obiektów dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy.

Pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody uczniowie klas maturalnych mieli okazję spędzić razem ciekawie czas, zrelaksować się w otoczeniu mazurskiej przyrody i naładować akumulatory z energią na nadchodzące miesiące wzmożonej nauki.

do góry