• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka rowerowa 2b

Wycieczka rowerowa 2b

18 Września 2023

12.09.2023 roku odbyła się wycieczka rowerowa klasy 2b pod opieką wychowawczyni p. Edyty Rybczyńskiej i p. Dariusza Lemanika.

Wycieczka miała na celu poznanie historii zabytkowych miejsc i okolic Powiatu Kępińskiego. Klasa stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem przejechania ponad 40 km w ramach krajoznawczej wycieczki rowerowej ,,Znane i nieznane", realizowanej metodą projektu (aktywizacja uczniów poprzez różnorodne czynności intelektualne i motoryczne). Przed rozpoczęciem wyjazdu przygotowaliśmy 4 punkty główne, które mieliśmy odwiedzić w trakcie odbywania naszej trasy. Wśród nich znalazły się:

  • Sanktuarium Maryjne na Pólku pod Bralinem,
  • Kaplica Rzymskokatolicka pw. Św. Jadwigi,
  • Kościół
  • Pałac w Drożkach.

 Każde z tych miejsc zostało wyraźnie opisane i przedstawione przez poszczególnych uczniów naszej klasy. Byliśmy podzieleni na 6 grup, tak, by każdy był zaangażowany w organizację wycieczki. Nie tylko poznawaliśmy naszą „małą Ojczyznę”. Był też czas na integrację w ogrodzie wychowawcy; ognisko i kiełbaski, ciasto drożdżowe i lody, które schłodziły nas w tym upalnym dniu. Kilku uczniów zażyło nawet kąpieli w oczku wodnym z nenufarami i żabkami. Warto również odnotować i pochwalić ekspresową naprawę roweru przez jednego z naszych klasowych kolegów - Huberta, który w mgnieniu oka doprowadził maszynę do pierwotnego stanu. Natomiast Błażej miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych na organach kościelnych na Pólku. Wycieczkę określamy jako naprawdę udaną. Bawiliśmy się na niej fantastycznie, łącząc zwiedzanie z intensywnym wysiłkiem fizycznym i przebywaniem na łonie natury. To był strzał w 10!

do góry