• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/XXII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

XXII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

16 Marca 2022

We wtorek, 15 lutego 2022 w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XXII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Publiczność wysłuchała 10 piosenek w wykonaniu młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadpostawowych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr1 w Kępnie i Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr2 w Kępnie. Popisy wokalne  oceniało jury w składzie:  przewodnicząca- pani Longina Maryniak, absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu w klasie wokalu, instruktor wokalny Wieruszowskiego Domu Kultury oraz szkoły muzycznej YAMAHA w Wieruszowie i w Kępnie, pan Michał Zaczyk- redaktor naczelny Radia Sud oraz pan Dariusz Baranowski - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie. Jury nagrodziło czterech wykonawców biorąc pod uwagę wyjątkowe umiejętności językowe, wokalne oraz sposób zaprezentowania wybranego przez siebie utworu:

  • Pierwsze miejsce zdobyła Hanna Kos z LO Nr I
  • Drugie miejsce wyśpiewała Amelia Jurczenia z LO Nr I
  • Dwa równorzędne trzecie miejsca przyznano Nadii Mosce z LO Nr I oraz Julii Leśniarek z ZSP Nr 1

Jak co roku, nagrody (talony pieniężne do wybranych sklepów) i pamiątkowe dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie, które jest współorganizatorem konkursu. Na tegorocznym konkursie Starostwo Powiatowe reprezentowali: pan starosta Robert Kieruzal oraz pan Dariusz Baranowski z wydziału zarządzania projektami i promocji powiatu.

Poziom artystyczny wykonawców był wysoki, a  publiczność dobrze się bawiła. W roli prowadzącej w języku angielskim bardzo  dobrze spisała się Agata Jabłońska klasy 1na.

Organizatorami konkursu były nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I - Małgorzata Kopacka i Izabela Maciejewska. Obydwie panie bardzo dziękują wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wrażenia artystyczne, a zwycięzcom gratulujemy.

do góry