• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/XXIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

XXIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

5 Marca 2023

W czwartek, 2 marca 2023 w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów ze wszystkich trzech szkół ponadpostawowych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr1 w Kępnie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr2 w Kępnie. Popisy wokalne  oceniało jury w składzie:  przewodnicząca-  Zuzanna Bonczol, studentka 3. roku wokalistyki estradowo- jazzowej, laureatka oraz finalistka wielu festiwali, konkursów i przeglądów muzycznych, prowadzi klasę wokalną w Centrum Kultury w Bolesławcu. Patrycja Kędzia - pracownik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska- nauczycielka języka angielskiego w Liceum . Jury przyznało trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia, biorąc pod uwagę umiejętności językowe i wokalne oraz sposób zaprezentowania wybranego przez siebie utworu:

  • Pierwsze miejsce wyśpiewała Amelia Jurczenia z LO Nr I
  • Drugie miejsce zdobył zespół Hermit ( Dawid Kałużny, Bartek Tyc, Tomasz Łakomski ) z LO Nr I
  • Trzecie miejsce przyznano Nadii Mosce z LO Nr I
  • Dwa wyróżnienia otrzymały: Marcelina Wisniewska z ZSP Nr 1 oraz Nicola Łyczkowska z ZSP Nr 2

Jak co roku, nagrody (talony pieniężne do wybranych sklepów) i pamiątkowe dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie, które jest współorganizatorem konkursu. Na tegorocznym konkursie Starostwo Powiatowe reprezentowali: pani wicestarosta Alicja Śniegocka oraz pani Patrycja Kędzia i pan Paweł Jeziorny z wydziału zarządzania projektami i promocji powiatu.

Tegoroczny konkurs był pod każdym względem bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był wysoki,  publiczność dobrze się bawiła, a wykonawcy z naszego liceum odnieśli ogromny sukces. W roli prowadzących świetnie spisały się: Agata Jabłońska z klasy 2a (konferansjerka w  języku angielskim) oraz Paulina Dobień z klasy 2d (konferansjerka w języku niemieckim).

Organizatorzy konkursu, Izabela Maciejewska i Maciej Adamek  z Liceum Ogólnokształcącego Nr I, serdecznie dziękują  wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia- dziewczętom z 2a za przygotowanie hasła oraz Stasiowi Napierale oraz Mikołajowi Lemanikowi za profesjonalną obsługę sprzętu nagłaśniającego.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wrażenia artystyczne, a zwycięzcom gratulujemy.

do góry