Kim jesteśmy i czym się zajmujemy?
Jesteśmy grupą absolwentów, która wyraża wolę krzewienia i utrzymywania więzi koleżeńskich, solidarności i samopomocy; jak również przyświeca nam szeroko pojęta działalność na rzecz kępińskiego Liceum.
Szkoła to nie tylko lekcje matematyki, historii czy języka polskiego. To przede wszystkim instytucja społeczna kształtująca nasz charakter, instytucja, wewnątrz której nawiązują się ważne relacje z rówieśnikami, nauczycielami i wychowawcami. To wspólnota tworzona przez pokolenia absolwentów, rodziców, pedagogów i pracowników szkoły. To tu właśnie często zawiązują się przyjaźnie, które trwają przez całe życie.
Wspomnienia ze szkolnych lat to wspomnienia nastoletniego życia pełnego niezapomnianych chwil; to wspólne wycieczki, biwaki, koncerty - to beztroski i pełen wrażeń czas, czas pierwszej miłości i wielkich uniesień. To najlepsi znajomi i mnóstwo wspomnień, które dziś mogą bawić do łez szczególnie, gdy spogląda się na nie z perspektywy czasu.
My absolwenci naszego Liceum mówimy z dumą, że wielu spośród nas może pochwalić się dyplomami wyższych uczelni, tytułami doktorów i profesorów; wielu z nas uzyskało szacunek i znaczenie w różnych środowiskach, różnych miastach, różnych krajach. To na przestrzeni minionych 100 lat nasza szkoła wykształciła kilka tysięcy absolwentów - ludzi nauki, lekarzy, prawników, polityków, artystów, duchownych, nauczycieli, ludzi biznesu - ludzi szlachetnych i wartościowych.
Stowarzyszenie w swej działalności pragnie inspirować i aktywizować absolwentów na rzecz wszechstronnego rozwoju Szkoły, dokumentować i popularyzować dorobek historyczny i współczesny szkoły, Jej zasłużonych nauczycieli, uczniów i absolwentów we wszystkich dziedzinach życia; pomoc w organizacji Zjazdów Absolwentów oraz innych uroczystości.
Z naszych doświadczeń i przeżyć wynika, że przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka, dlatego życzymy sobie, aby nasze przyjaźnie powstałe w czasie pobytu w Liceum były trwałe i prawdziwe, abyśmy otaczali się prawdziwymi przyjaciółmi, którzy są nimi bez względu na nasz status społeczny czy materialny. Pamiętajmy, że „sine amicitia vita est nulla” - Życie bez przyjaciół jest niczym.