• język migowy
  • BIP

Recenzje uczniów klasy IA

26 Maja 2021

Ciągłe siedzenie w domu i granie w gry komputerowe są głównymi zajęciami przeciętnego nastolatka. Alternatywą może być poświęcenie wolnego czasu na przeczytanie mangi, której fabuła opiera się na wirtualnej rzeczywistości. Kudan Naduka i Mokoto Sanana zabiorą Was w morderczą grę w książce pt. „Aniołowie Zbrodni”. Rachel Gardner budzi się w tajemniczym pomieszczeniu, starając się odnaleźć wyjście i uciec przed, z pozoru psychopatycznym chłopakiem. Czy uda im się odnaleźć wyjście? Czy jest szansa, że połączy ich miłość? Uważamy, że manga jest napisana z dużą dozą humoru i cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Dla wszystkich, którzy nie lubią czytać książek manga jest idealnym rozwiązaniem! Polecamy do przeczytania!

Zofia Peter i Emilia Gąszczak

W ostatnim czasie przeczytaliśmy książkę „451 stopni Fahrenheita”. Napisana przez Ray’a Bradbury'ego opowieść w ciekawy sposób przedstawia ewolucję człowieka i świata. To trudna lektura, nie tylko z powodu braku akcji, ale także dlatego, że jest wyjątkowo wymagająca dla Czytelnika. Recenzowana powieść prezentuje odległą i pokrętną przyszłość. Wyobraźcie sobie, że czytanie książek jest zakazane, ponieważ  uważno je za zło... Książka jest bardzo wciągająca! Szczerze polecamy ją, ponieważ przedstawia świat, w którym możemy się wkrótce znaleźć...

Nikita Dovzhyk i Franciszek Pokora

Podczas czytania „Wiedźmina” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, znajdujemy się na granicy świata rzeczywistego i baśniowego.  Książka opowiada losy głównego bohatera - Geralta, który podróżuje po południu. Kompozycja utworu jest przyjemna, co powoduje, że czytanie staje się łatwiejsze. Ta książka wywołała w nas wiele emocji, w pewnych momentach wzruszenie, w innych zaś rozbawienie. Serdecznie polecamy tę książkę każdemu!

Agnieszka Adamska i Julia Urbaniak

Uniwersum ,,Wiedźmin” stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego przedstawia bardzo interesujący i niebezpieczny świat. Jest to spowodowane koniunkcją sfer, która uwolniła potwory do świata ludzi. Cykl książek przedstawia przygody białowłosego Wiedźmina Geralta i jego wiernej towarzyszki - Płotki. Żywot Wiedźmina w świecie stworzonym przez Sapkowskiego ukazany jest jako bardzo ciężki, ponieważ wiedźmini są uważani za odmieńców i odludków. Przez mutacje, które przechodzą, są oni pozbawieni emocji i uczuć. Bardzo polecamy całą serię Sapkowskiego dla każdego, kto chce przeżyć ciekawą przygodę.

Jakub Jędrysiak i Wojciech Kobiela

„Harry Potter”, czyli debiutancka powieść przygodowa autorstwa J.K. Rowling, cechuje się dynamiczną oraz ciekawą akcją. Rozwój wydarzeń sprawia, że ciężko oderwać się od książki, pomimo dużej objętości. Cała saga o losach Harry’ego Pottera składa się z siedmiu ksiąg. Główny bohater zmaga się z tragiczną przeszłością oraz walczy ze złem. Lektura charakteryzuje się ogromną kreatywnością autorki oraz obecnością fantastyki. Dzięki licznym opisom postaci, doskonale możemy je sobie wyobrazić. „Harry Potter” nas pochłonął i na pewno przeczytamy tę sagę jeszcze raz!

Marceli Nokiel i Julia Kłodnicka

„Kamienie na szaniec” to książka napisana przez Aleksandra Kamińskiego. Lektura opowiada o trójce przyjaciół żyjących podczas II wojny światowej. Powieść jest wstrząsającym dokumentem poświęcenia, oddania i patriotyzmu młodych Polaków. Książka jest interesująca i przedstawia istotne w życiu wartości. Warto ją przeczytać także z powodu emocjonującej fabuły. Polecamy do przeczytania!

Norbert Gawlik i Kacper Linka

„Romeo i Julia” jest bardzo ciekawym dramatem Williama Szekspira. Książka ta opowiada historię dwóch kochanków, pochodzących ze skłóconych rodów. Tytułowi bohaterowie robią wszystko, żeby być razem - nawet gdy jeden z nich umiera, drugi popełnia samobójstwo, żeby po śmierci być z nim. Jest to bardzo ciekawa lektura. Polecamy do przeczytania!

Kornel Kaczmarek i Vitalii Galaychuk

Książka pt. „Romeo i Julia” autorstwa Williama Szekspira opowiada o losach zakochanych, którzy dla siebie zrobią wszystko. Romeo i Julia - główni bohaterowie dramatu - należą do dwóch skłóconych rodów. Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy ich miłość przetrwa wszystko? Naszym zdaniem książka ta jest warta polecenia dla osób, które lubią miłosne historie. Polecamy do przeczytania!

Mikołaj Stefański i Kacper Widański

„Opowieść wigilijna” to książka dzieła Charlesa Dickensa. Opowiada o przemianie nieczułego i skąpego Ebenezera Scrooge’a. W noc wigilijną odwiedzają go duchy świąt, pokazując mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Książka jest bardzo ciekawa i zmusza czytelnika do głębokich refleksji. Pokazuje, że nawet taka osoba, jak główny bohater, może się całkowicie zmienić. W tej książce podoba nam się też to, że uczy pomagać innym ludziom.

Bartłomiej Tyc i Mateusz Bednarek

Niedawno przeczytałyśmy „Makbeta” Williama Szekspira. Uważamy, że była to książka ciekawa, lecz napisana dość trudnym językiem. Opowiada ona o drodze Makbeta do władzy i jego rządach. Utwór ten uczy nas, że los jest zmienny. Serdecznie polecamy dramat Szekspira wszystkim.

Sofiia Khvostyk i Julia Rataj

Polecamy do przeczytania!

 

 

 

do góry