• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Jesteśmy mistrzami rejonu w halowej piłce nożnej!

Jesteśmy mistrzami rejonu w halowej piłce nożnej!

19 Marca 2024

Niezapomniane wydarzenia miały miejsce na sali sportowej LO Nr I w Kępnie w środę, 13 marca 2024. Drużyna naszej szkoły po pewnym zwycięstwie w etapie powiatowym, wzięła udział w walce o awans do finału wojewódzkiego.
FAZA GRUPOWA: Każde potknięcie w turnieju mogło oznaczać całkowity brak szans dla naszych chłopaków na awans do zawodów wojewódzkich. Wiedząc o tym, panowie rozpoczęli rozgrywki w świetnym stylu, od zwycięstw nad ZSP Nr 1 Krotoszyn (1:0) oraz Technikum im. św. Józefa Kalisz (3:1). Tym samym "granatowi" byli już pewni awansu do połfinału. 
FAZA PUCHAROWA: O finał "Stary" zagrał ze świetnie poukładaną drużyną z I LO Ostrów Wielkopolski. Po niezwykle wyrównanym meczu oraz przepięknej bramce naszego kapitana, Piotra Kubota, z dystansu, piłkarze LO Nr I awansowali do meczu o tytuł, wygrywając skromnie 1:0. Finał okazał się spotkaniem, któremu towarzyszyły olbrzymie emocje, które dało się wyczuć zarówno na trybunach, gdzie naszych graczy głośno dopingowali uczniowie, jak i na samym boisku. W meczu o tytuł spotkali się: "Stary" oraz zespół z ZSUG Pleszew, czyli ekipy, które zasłużenie znalazły się w tak dalekiej fazie imprezy. Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze LO Nr I w Kępnie, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Nieco później wyrównali goście, a co gorsza, strzelili oni bramkę wyprowadzającą ich na wynik 2:1, na zaledwie 40 sekund przed końcem meczu. Mimo to nasi piłkarze nie poddali się i po imponującej bramce Mikołaja Fuska doprowadzili do rzutów karnych, wciąż będąc w grze o mistrzostwo. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się nasi piłkarze, głównie za sprawą świetnej postawy Mikołaja Lubojańskiego na bramce.... Było jasne, że... ZOSTALIŚMY MISTRZAMI REJONU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ! ...w dodatku w pełni zasłużenie! Wypadałoby odnotować, że najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Parzonka, czyli nasz uczeń z klasy 3b. Panowie są zwycięzcami, bo jeszcze nigdy nie udało nam się triumfować w tej kategorii w zawodach rejonowych. Teraz czeka ich występ w etapie wojewódzkim i nie mamy nic przeciwko, aby cała sportowa Wielkopolska usłyszała o poczynaniach naszej drużyny. Wielkie brawa dla całego zespołu oraz p. Edyty Rybczyńskiej. Skład LO Nr I w Kępnie w zawodach:

 ~ Piotr Kubot (4b, kapitan),

~ Mateusz Antczak (4b),

~ Bartosz Błażejewski (2b),

~ Piotr Ilski (2e),

~ Bartosz Bystry (3b),

~ Mikołaj Fusek (3b),

~ Bartosz Górecki (2a, bramkarz),

~ Mikołaj Lubojański (2b, bramkarz),

~ Jakub Parzonka (3b),

~ Bartłomiej Muszalski (2b),

~ Dominik Kubot (1f, bramkarz),

~ Franciszek Walczak (1b),

~ Hugo Braun (4b),

~ Antoni Polak (1a).

 Etap wojewódzki zostanie rozegrany 26 marca 2024 roku we Wrześni.

 

do góry