• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Klasy 1a i 1c we Wrocławiu

Klasy 1a i 1c we Wrocławiu

8 Stycznia 2024

4 stycznia 2024 r. uczniowie klas 1a i 1c wraz z opiekunami: p. Bogusławem Maciejem (organizatorem wyjazdu), p. Iwoną Latańską i p. Renatą Jany  spędzili dzień w stolicy Dolnego Śląska. 

Wizyta we Wrocławiu rozpoczęła się na Nadodrzu przy Wydziale Fizyki  i Astronomii, gdzie pan Bogusław Maciej wyjaśnił działanie interaktywnych zwierciadeł akustycznych, zlokalizowanych wzdłuż fasady budynku Uniwersytetu Wrocławskiego  oraz zwrócił uwagę na pracę turbin elektrowni wodnej na rzece Odrze. 

Następnie odwiedziliśmy Szermierza na placu przed budynkiem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zrobiliśmy tradycyjną fotkę i udaliśmy się  na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Po spacerze uczniowie mieli okazję wziąć udział w grze zespołowej w pokojach zagadek logicznych. Była to okazja do popisania się swoimi umiejętnościami, logicznym myśleniem oraz możliwość lepszego poznania koleżanek i kolegów i wspólnej zabawy.  

Na koniec jednodniowej wycieczki uczniowie obejrzeli spektakl komediowy p.t.: “Okno na Parlament”, grany w Teatrze Polskim na scenie kameralnej.

do góry