Strona główna/O szkole/100 lecie szkoły/Pierwsze półrocze za nami!

Pierwsze półrocze za nami!

26 Lutego 2020

Przypadający w 2020 roku jubileusz 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego Nr I

im. majora Henryka Sucharskiego w Kępnie jako placówki polskiej skłonił społeczność szkolną do różnych przedsięwzięć upamiętniających tę wyjątkową rocznicę. Wszystkie działania zaproponowane przez zespoły przedmiotowe nauczycieli zostały wpisane do kalendarza wydarzeń na rok szkolny 2019/2020. Po pierwszym półroczu przyszedł czas na refleksję i podsumowanie tego, co już udało się przeprowadzić.

Działania Rady Samorządu Uczniowskiego i biblioteki szkolnej

Na początku bieżącego roku szkolnego planowaliśmy i porządkowaliśmy wszystkie pomysły. Jako pierwsze ruszyły do działania: Rada Samorządu Uczniowskiego i biblioteka. Ogłosiły i przeprowadziły konkurs na logo i hasło promujące obchody 100-lecia szkoły połączone z VII Zjazdem Absolwentów i Wychowanków. Wiktoria Skrobańska z klasy Ia i Emilian Nowak z klasy IIIa zdobyli wyróżnienia w konkursie i otrzymali nagrody pieniężne, które ufundował komitet zjazdowy. Prace wymienionych uczniów posłużyły grafikowi – absolwentce naszej szkoły – Annie Kujawie – do stworzenia loga obchodów 100-lecia i VII Zjazdu Absolwentów i Wychowanków.

Innym działaniem podjętym przez nauczyciela bibliotekarza – Paulinę Pacynę-Dawid było włączenie się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Wspólnie z uczennicami klasy IIIb przeprowadziła w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Kępnie już we wrześniu 2019 roku akcję czytania bajek połączoną z pogadanką na temat stulecia LO.

Kampania promocyjna

Działania promocyjne dotyczące 100-lecia skierowaliśmy do różnych grup odbiorców, korzystając z dostępu do mediów. Strona internetowa szkoły wzbogaciła się o zakładkę „100-lecie”, w której zespół redakcyjny w składzie: Karolina Szczepańska, Ewa Moska, Karina Zalesińska i Andrzej Moskwa systematycznie umieszcza informacje dotyczące wydarzenia. Jedną z inicjatyw skierowanych do szerokiego grona odbiorców jest akcja zbierania zdjęć klasowych ogłoszona na stronie szkoły. Zdjęcia, które systematycznie otrzymujemy wzbogacają archiwum, ale przede wszystkim ułatwią druk pamiątkowej publikacji z okazji 100-lecia szkoły i zjazdu absolwentów. Można je przynosić do biblioteki lub przesyłać na adres: 100lat@lokepno.com.pl. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Dzięki stałej współpracy z „Tygodnikiem Kępińskim” informacja o 100-leciu i zjeździe dotarła do szerokiego grona czytelników, mieszkańców Kępna i powiatu kępińskiego. Dla rodziców uczniów przygotowaliśmy tablicę informacyjną, na której prezentujemy niezbędne wiadomości, dotyczące 100-lecia i zjazdu na każdej wywiadówce.

100 wybitnych na 100-lecie szkoły

Przez całe półrocze trwała współpraca zespołu redakcyjnego komitetu zjazdowego: Marii Walek, Pauliny Pacyny-Dawid i Kariny Zalesińskiej z wychowawcami i przedstawicielami wszystkich klas nad projektem „100 wybitnych na 100-lecie szkoły”, który zwieńczony zostanie jubileuszową publikacją. Ciągle trwa praca nad porządkowaniem materiałów w archiwum, pozyskiwaniem informacji i poszukiwaniem źródeł dotyczących naszej szkoły. Niebagatelną rolę mają do odegrania obecni historycy i kronikarze dziejów liceum: Renata Jany, Weronika Gałecka, Cezary Zawalski.…