100 lat LO Nr I

30 Stycznia 2020

Podsumowując półrocze jubileuszowych działań, nie można zapomnieć o sportowcach. W październiku na naszym nowym stadionie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce XXI Licealiady z udziałem zaprzyjaźnionych szkół. Wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami kibicowali zawodnikom, a potem stworzyli napis 100 LAT LO NR I w kolorze i kształcie flagi narodowej. Zdarzenie to uwiecznił absolwent – Dominik Makosch, obsługujący drona. Listopad upłynął biegaczom na aktywnym świętowaniu 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100 lat naszego liceum. W tym celu uczniowie: Natalia Sielska, Aleksandra Polak, Aleksandra Królikowska, Martyna Rybczyńska, Anna Więcek, Julian Hanas, Jakub Gliński i Tomasz Ciepliński wzięli udział w biegu na orientację Krokami przybyszów z północy w Kobylej Górze, w którym zdobyli miejsca na podium. Kępiński VI bieg św. Marcina – bieg 100-lecia nie odbył się bez zakończonego sukcesem udziału naszych zawodników: Weroniki Przewdzięk, Agaty Kubot, Natalii Sielskiej i opiekunki – Edyty Rybczyńskiej, które sławiły 100-letnie imię szkoły.

Udział w pracach komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia LO nr I i VII Zjazdu Absolwentów i Wychowanków dyrektor Danuty Stefańskiej i kilku nauczycieli z grona pedagogicznego owocuje wymiernymi dla wspólnej sprawy korzyściami, przynosi dobre rozwiązania na gruncie szkolnym, jest źródłem zawodowej i osobistej satysfakcji oraz buduje więź między absolwentami i społecznością szkolną.

Karina Zalesińska…